Jõelähtme endurosprint

Heijou,

Mina(Priit) ja Riho käisime pühapäeval 10.06.12 Favor endurosprindil Jõelähtmel.Tavapärasest mitmepäevaenduurost erineb enduurosprint selle poolest, et võistlus toimub ühel päeval ja sõidetakse lühemal, kinnisel trassil. Avalikel teedel ei sõideta ja seetõttu sai starti ka krossikatega. Seega oli mul hea võimalus esimesel päris endurovõistlusel osaleda. Alguses tundus see ajasüsteem päris keeruline: sisenemis- ja väljumisajad tsooni, kontrollpunktid, kiiruskatsed ja lisaks veel ajakaart, kuhu pidid õigesse lahtrisse õiged asjad kirja saama. Kogenud endurist Riho õpetas mind, aga enne starti oli asi veel suht segane. Lõpuks tahtsin lihtsalt tsikli selga saada ja vaadata, kuidas kulgema hakkab.

Sõidu käigus selgus, et tegelikult süsteem pole üldse keeruline ja täiesti arusaadav. Rada oli keskmiselt raske ja huvitav – teravad peakivid, lahtised kivid, mäed, langused, vihm, päike. Kui olin esimese ringi ülesõidud ja katsed lõpetanud ning õigel ajal kontrollpuntki jõudnud, tundus elu päris lill. Sain isegi 10 minutid puhata enne järgmisele ringile minekut. Nägin vahepeal Rihot ja Ahtit(Riho sõber Tartu enduroklubist), kes olid enne mind startinud. Riho kirus Siimu KTM-i puupakkudest tehtud amorte, aga muidu tundus kõik hästi olevat.

Kõik oligi hästi kuni viimase ringi keskel tundus, et tsikli juhitavusega on midagi pees. Juhtus see, mida oli enne starti kartnud – esirehv oli teravate kivide peal puruks läinud. Õnneks oli ainult pool ringi veel ees(ca 25 min sõitu), nii et kannatasin tühja rehviga lõpuni ära. Kes tahab endale suuri muskleid, siis proovige sõita tühja rehviga mootorrattaga – krdi raske on igatahes.

Kui tulemused seinale löödi, siis selgus, et olime igati head sõitu teinud. Riho tuli enduro algajate klassis 8. kohale, mina MX-algajate klassis 2. kohale. Kulku ja šampus sa ikkagi koju toodud:)

Motomaania kokkuvõte: http://www.motomaania.ee/2012/06/aigar-leok-voitis-eesti-esimese-enduurosprindi/

Tulemused: Jõelähtme_ENDURO_results

Tervisi,

Priit

 

 

This entry was posted in üritused. Bookmark the permalink.

Comments are closed.